دفتر عقد و ازدواج شیک ملاصدرا

همسر خوبی برای شوهر خود باشیم | ۱۳ راه خوشحال کردن همسر

شما با برنامه‌ریزی و تعهد ازدواجتان را شروع کرده‌اید و زندگی در حال لبخند زدن به شماست. اما سوال این است که همیشه همین‌طور باقی خواهد ماند؟ در این جا با چند توصیه کوچک نشان خواهیم داد چگونه می‌شود همسر مان را خوشحال نگه داریم؟

وقتی همسر شما سر کار بر می‌گردد برایش غذایی جذاب درست کنیم

نه! امشب همسر شما عدس پلو و خورش بامیه نمی‌خواهد. حتی غذای سالم و سبزیجات هم نه! می‌توانید در هفته دو یا سه روز را به غذایی اختصاص دهید که هم جالب است و هم همسر شما دوستش دارد. پیتزا چطور است؟ یا استیک؟ یا هر دو؛ اگر  تولدش باشد!

خیالش را از داشتن جوراب و لباس تمیز راحت کنید

اگر در خانه مرد مسئول شست‌وشوی لباس نیست، حواستان به این موضوع باشد. همه می‌دانیم اکثر مردها در پیدا کردن چیزهایی مانند لباس زیر و جوراب، فاجعه‌اند. پس حواستان باشد همیشه یک کشوی پر از لباس زیر و جوراب تمیز داشته باشد.

کاری کنید احساس کند مرد است

بله! احتمالاً شما خودتان می‌توانید در مربا را باز کنید. اما وقتی از او بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد، او احساس قوی‌تر بودن می‌کند. شاید مسخره به نظر بیاید ولی به همین سادگی می‌توان حال او را خوب کرد. مردان دوست دارند بزرگ و قوی به نظر بیایند.

همسر خود را زیاد گرسنه نگه ندارید

گرسنگی مردان را عصبانی می‌کند. بهتر این است که نگذارید این اتفاق بیفتد. گاهی حتی با یک میان‌وعده ساده می‌شود جلوی این اتفاق را گرفت. نکته دیگری هم بهتر است رعایت شود: لزوماً نیازی نیست این عصبانیت به روی او آورده شود. همان‌طور که ما دوست نداریم هنگامی که در دوره قاعدگی و PMS  هستیم، عصبی بودنمان به رویمان آورده شود.

تعریف کردن روزی که بر ما گذشته طولانی نشود

ساده می‌گویم و کوتاه! او دوست دارد بداند روز ما چگونه گذشته است، اما نه خیلی طولانی. رعایت اندازه مهم است.

به او زمانی برای “خودش” بدهیم

می‌شود هنگامی که او خسته از سر کار برگشته و غذایش را خورده، به او زمانی برای بازی کردن PlayStation یا تماشای سریال مورد علاقه‌اش مانند Family Guy یا True Detective بدهید.

به او برای وزنش روحیه بدهیم

مردان در ابتدای یک ازدواج شاد وزن اضافه می‌کنند. البته اگر همسر شما وزن اضافه نکرد دلیل بر بد بودن ازدواج نیست. شاید او اصلاً استعداد چاقی ندارد. خلاصه اگر وزن اضافه کرد کاری نکنید بابت آن از بدن خودش بدش بیاید. کاری کنید که او هم درک کند “نه شما و نه او دیگر نوجوان نیستید”. در ضمن گاهی شکم کمی نرم هم چیز بدی نیست.

مراقبت برای چاقی بیش از حد

البته مراقب باشید خیلی هم از فرم خارج نشود. همین.

درست کردن چای و قهوه

ما ایرانی‌ها خب البته همیشه در خانه‌مان چای پیدا می‌شود. می‌توان برای تنوع قهوه را نیز به آن اضافه کرد. گاهی حتی انواع دیگر چای را درست کنید .(مانند چای سبز، چای قرمز و انواع دیگر دم‌نوش)

گاهی راجع به فوتبال با او صحبت کنید

قطعا برایش جالب و دوست داشتنی خواهد بود اگر گاهی با او فوتبال ببینید. اگر هم نمی‌خواهید ببینید، می‌توانید از او در مورد فوتبال یا ورزشی که دوست دارد سوال بپرسید. شک نکنید با ذوق پاسختان را خواهد داد.

به او اجازه دهید چیزها را تعمیر کند

نکته عجیبی که در مورد مردان وجود دارد خود-تعمیرکار پنداشتن خودشان است. شما نیز این این لذت را از آن‌ها دریغ نکنید. اگر هم چیزی را خراب کرد، بیش از حد ملامتش نکنید. گفتن جمله ساده‌ای مثل اینکه “از اولم دوستش نداشتم” ناراحتی او را از شکست کم‌تر می‌کند.

به جک‌هایش بخندید 🙂

کار زیاد سختی نیست و در عوض اعتماد به نفس او را بالا می‌برد. البته که اندازه را نیز رعایت کنید تا سعی کند کیفیت جک‌ها یا شوخی‌ها را بالاتر ببرد و به موجودی با اعتماد به نفس ولی بی‌نمک تبدیل نشود.

سرش غر نزنید

نه فقط شوهر شما، بلکه هیچ‌کس در جهان آدم غرغرو را دوست ندارد. اگر چیزی را فراموش کرد بیش از اندازه سرزنشش نکنید. باز هم تکرار می‌کنم: اندازه را رعایت کنید.

نکته پایانی

البته که بخش‌هایی از این مطلب کمی چاشنی طنز هم دارد. مهم این است هم شما و هم همسرتان در کنار هم جوری زندگی کنید که هر دو از زندگی به اندازه یک قاچ خوشمزه از پیتزا لذت ببرید؛ چرا که شما لیاقتش را دارید.

 

 

برای اطلاع از آدرس شعبات و لوکیشن دفتر ازدواج مهر و وفا شما میتوانید عدد ۵ را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۲۹۰ ارسال فرمایید 

 

آدرس‌ شعبات دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

  • مرزداران ، خ ۳۵ متری لاله ، بوستان پنجم شرقی ، پ ۳۶ واحد ۵
  • مرزدارادن ، خ شهید ابراهیمی خ الوند ۱۳ خ شبنم ، تالار الماس مهر و وفا

 

 

شماره‌های تماس دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا

  • ۰۲۱-۸۸۰۶۰۸۰۰
  • ۰۲۱-۲۲۱۴۸۸۰۱
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۸۰۰
  • ۰۲۱۴۴۳۸۶۷۰۰
  • ۰۹۱۲۰۱۴۶۵۷۰
  • ۰۹۰۲۸۸۶۰۸۰۰

وبسایت‌های دفتر عقد و ازدواج آئین مهر و وفا:

 

www.daftar-ezdevaj.com

www.daftaraghd.com

مطالب مرتبط:

دفتر ثبت ازدواج آئین مهر و وفا

جهیزیه | مرگ جهیزیه | جهیزیه هدیه است، اجبار نیست!

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *